הכנה ללידה

הכנה ללידה | פשוט ללדת

שיטת פשוט ללדת היא שיטה מבוססת על היפנובירת'ינג. שיטה שפותחה על ידי מארי מונגן בשנות ה-80 ונשענת רבות על תורתו של ד"ר דיק גרנטלי ריד. 

שיטה שמאמינה בכוחה וגופה של האשה ללדת בצורה טובה, רכה ועדינה.

דרך שמאמינה כי נשים שמגיעות ללידה רגועות ובטוחות בגופן, פיזיולוגית יוכלו לקדם את הלידה בצורה מיטבית.  פחד מכווץ את כלי הדם ומונע אספקת דם תקינה לעובר ומפריע ליעילות הצירים. בזמן פחד מופרש הורמון האדרנלין אשר מסמן לגוף כי הגוף במצב השרדותי ולכן יעכב את הלידה, האשה תחוש כאבים ותתכן הרעה במצבו של התינוק.

אם אשה מגיעה נינוחה ובטוחה ללידה שלה דם יזרום בחופשיות בכלי הדם ויאפשר התקדמות טובה של הצירים והעובר יקבל את כל צרכיו לצלוח את הלידה. יופרשו הורמון האוקסיטוצין  הריהו הורמון האהבה וכן אנדרופינים שהם משככי כאבים טבעיים של הגוף.

פשוט ללדת

בקורס הזוגות מקבלים ידע רחב ומאיר עיניים על תהליך הלידה, מה קורה בגוף בכל שלב ואיך לזהות אותו. בנוסף ניתנים כלים כיצד לתפקד בכל שלב בצורה המיטבית. האשה לומדת להקשיב ולהתחבר לגופה, להביע ולתקשר לבן זוגה את צרכיה ומקבלת כלים המאפשרים לה להגיע בתחושת שליטה ומסוגלות ללידה.


אשה המגיעה ללידה ממקום של מסוגלות ובטחון, עוזרת לגופה לקדם את הלידה בצורה טבעית ובריאה  ומפחיתה סיכויים להתערבויות רפואיות כמו זרוזים, לידות ואקום, חתכים וניתוחים קיסריים. 

לידה טובה ובריאה מאפשרת התחלת חיים משותפים הן לאם והן לתינוק בצורה רגועה יותר, מחוברת יותר, החלמה טובה יותר, הנקה קלה יותר ואף להפחית סיכוי לדכאון אחרי לידה.

קורסי ההכנה ללידה נערכים בקורס מלא או במפגשים פרטניים